„Кирил Пејчиновиќ“ со нова термоенергетска фасада


2 копии

Нов циклус посети на месните и урбаните заедници во општина Кисела Вода, започнува градоначалникот на Oпштина Кисела Вода, Филип Темелковски, претседателот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Општина Кисела Вода работејќи во насока на унапредување на спортот на иницијатива на градоначалникот Филип Темелковски оваа година по вторпат објави јавен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во месните заедници Пинтија и Стаклара – Каменик, Општина Кисела Вода финишираше со есенската акција за чистење на својата територија.Со оваа акција, во овие ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Како што соопштуваат од општината , со истата беа опфатени 3863 шахти, во сите месни и урбани заедници. Работните активности на терен ги изврши фирмата Токси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една година Филип Темелковски – една година нефункционалност во Општина Кисела Вода. За една година од неговиот мандат граѓаните на Општина Кисела Вода го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 364 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 874 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 439 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Гувернерке, предвидувате 8,8 проценти инфлација, забавен економски раст од 2,9 проценти – македонските граѓани ги очекува тешка економска година. Кое според ...
сите 188 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Кирил Пејчиновиќ“ со нова термоенергетска фасада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: