Спасовски: Никој нема право да го попречува гласањето


4 копии

Скопје, 6 октомври 2018 Отфрлањето на кривичната пријава за оддавање службени тајни на советникот на Оливер Спасовски, Драган Симоновски, од страна на Јавното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Правосудниот систем во Република Македонија се распаѓа, обвинува Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. -Отфрлањето на кривичната пријава за оддавање ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мигранстската криза сега нема зголемен интензитет, но споредено со 2017 година има зголемување на обиди за илегален влез во Република Македонија, изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавното обвинителство се премисли, нема обвинение за Драган Симоновски државен советник во кабинетот на Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Министерството за внатрешни работи се сретнав со Амбасадорот на Унгарија во Република Македонија Ласло Дукс. На средбата разговаравме за ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Министерството за внатрешни работи се сретнав со Дејвид Кален, раководител на Одделението за Македонија во Директоратот за проширување во ...
| | веќе видена | слични

Во текот на тој процес ќе се види дали полициските службеници се службеници или воедно и бизнисмени или се вклучени во други криминални активности. Тоа значи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 480 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Никој нема право да го попречува гласањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: