Попладне силен ветер до 80 километри на час !


 Главоболка, поспаност, умор и чувство на треска, се само дел од симптомите кои луѓето ги чувствуваат при наглото преминување од лето во есен. Колку и да сме ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Ветер со брзина над 95 километри на час го зафати скопскиот, но и источниот дел од земјава. Од УХМР информираат дека силен ветер од северен правец ќе дува до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Силен ветер со брзина од 95 километри на час дивее во Скопје, а сликата во главниот град се лисја по улиците, паднати дрвја и гранки. Едно дрво е паднато на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Ветар со брзина од 95 километри на час, попладнево дуваше во Скопје, кои донесоа лисја, паднати дрва и гранки по улиците на главниот град. Од УХМР најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со генералниот секретар на Алијанса и кандидат за градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари. Како ...
сите 300 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 386 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повикува граѓаните на 31 октомври да излезат и да гласаат, зашто 31 октомври е денот кога се одлучува за иднината. ...
сите 357 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попладне силен ветер до 80 километри на час !

Од:
До кого (е-маил):
Порака: