ВМРО-ДПМНЕ: На Филипче не му е грижа за здравјето на граѓаните, затоа парите ги троши за милионски тендери


„Здравството во Република Македонија е во клиничка смрт. СДСМ и Венко Филипче, наместо за интересот на пациентите се грижат за интересот на веледрогериите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение на СДСМ: Одлевање пари преку нетранспарентни постапки беше одлика на ВМРО-ДПМНЕ, сега ЈСП работи законски ВМРО-ДПМНЕ не може да престане со ширење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако се земе предвид дека капиталните инвестиции се основа за раст на една економија, тогаш после денешниот извештај на Министерството за финансии каде што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија веќе една година е во исчекување на животот кој го ветуваше Зоран Заев. Наместо живот граѓаните добија чемер и јад. Осиромашување од досега невидени ...
| | веќе видена | слични

Расипништвото на власта достигнува нови размери со милионите што се планирани да се потрошат за најскапата анкета во историјата на Македонија, консултативниот ...
| | веќе видена | слични

Наместо живот граѓаните добија чемер и јад, a СДСМ удри на крадење на максимум, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму додаваат дека земјава веќе една година ...
| | веќе видена | слични

Наместо живот граѓаните добија чемер и јад. Осиромашување од досега невидени размери, колабирано здравство, економија која тоне и правосудство кое наместо на ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 26 август 2018 Владата на СДСМ со еден потпис во Преспа се откажа од се што е македонско, се откажа од уставното име, јазикот, идентитетот, историјата ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 26 август 2018 ВМРО-ДПМНЕ 11 години свесно го уништуваше системот на социјална заштита, 11 години не само што не инвестираше ниту еден денар во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 532 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 217 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 85 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: На Филипче не му е грижа за здравјето на граѓаните, затоа парите ги троши за милионски тендери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: