Мицкоски за Илинден во Ташмаруништа, Струшко


5 копии

Интегрален текст од обраќањето на Хрисијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ по повод празникот Илинден во с. Ташмаруништa, Струга. За мене претставува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некој свесно заборава дека мандатот за влада, министерски места и функции ги дава единствено народот, а не поединци кои туркаат агенди за спас на своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не го чекаше ниту претседателот за да му одговори на премиерот, кој вчера рече дека на ВМРО-ДПМНЕ му понудил учество во Владата, за заеднички да го спроведат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша статус во кој наведува дека се измислени неговите наводни барања за амнестија, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев во Отворено студио на 1ТВ откри детали кои до сега не беа објавени во јавноста за тоа што се дискутирало на лидерските средби. Ексклузивно за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 694 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски за Илинден во Ташмаруништа, Струшко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: