НБА: Голден Стејт го сомле Кливленд во финалето и ја одбрани титулата (видео)


Кошаркарите на Голден Стејт ја одбранија титулата во НБА лигата победувајќи го ривалот од истокот, Кливленд со 4-0 во финалната серија. „Воините“ двата ...
| | веќе видена | слични

Играчот на Голден Стејт Вориорс, Кевин Дурант е во сериозни преговори со тимот за потпишување нов договор. Според последно потпишаниот договор со Голден Стејт, ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Голден Стејт Вориорс успеа да го победи тимот на Кливленд Кавалирс со 110:102 и успеа да поведе со 3-0 во финалето на НБА лигата. Натпреварот донесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на старо-новиот НБА шампион Голден Стејт беа поздравени од преку еден милион навивачи за време на парадата на „Воините“ низ улиците на Оукленд.На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку локалните избори кои се одржаа пред точно една недела, односно на 17-ти октомври, беа парламентарни избори на кои граѓаните ќе избираа народни ...
сите 428 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 118 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 446 | | | веќе видена

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе ...
сите 327 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА: Голден Стејт го сомле Кливленд во финалето и ја одбрани титулата (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: