Грантови од Европската Унија за Галичица и Охридско езероСатеска река


Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки приденешната посета на Националниот парк Пелистер, ги соопшти институциите кои добија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Согласно задачите кои ги има добиено во рамки на оперативниот план, компанијата „Југохром“ се обврза да ги постави филтрите. Нашата задача како Министерство за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија направи голем напредок изминатите десет години во мониторингот на состојбите на животната средина и климата. Потребни ни се знаења со цел да можеме ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина Јани Макрадули потврди дека Владата на РМ финансиски го помага комбинатот „Јухохром“ да постави филтри и со тоа да ја стекне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грантот од 260.000 евра, кој деновиве му беше доделен на националниот парк „Пелистер“, е само еден од осумте грантови што беа доделени за големите заштитени ...
| | веќе видена | слични

Јавното комунално претпријатие „Нискоградба“ – Битола, со поддршка на Министерството за животна средина и просторно планирање и локалната самоуправа почнува со ...
| | веќе видена | слични

Дива депонија со ѓубре и најразлични отпадоци, облека, стар мебел. Вака изгледа магистралниот пат кој поминува над Битола, во делот на населбата каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грантови од Европската Унија за Галичица и Охридско езероСатеска река

Од:
До кого (е-маил):
Порака: