СДСМ: Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ


„Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лука Кржаловски е новиот претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. Тој е досегашен Претседател на градскиот комитет Скопје на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потребите на граѓаните за СДСМ се на последно место, а на прво место е остварувањето на концесиите кон коалиционите партнери со цел задржување на своите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

СДСМ ветуваше дека нивната влада веднаш ќе ги започне подготовките за укинување на партиципацијата за болничко лекување и тоа за сите здравствени осигуреници. ...
| | веќе видена | слични

Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека изминува една година од владеењето на СДСМ и на виделина излегуваат лагите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Клиничката болница Битола секој момент очекува да стигне Комисијата од Министерството за здравство, откако беше направен увид и од страна на инспекторите од ...
сите 135 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Колапсот на банката во Силиконската долина со седиште во САД, најголемиот банкрот од глобалната финансиска криза, и итната помош на Credit Suisse од ...
сите 183 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече пукањето во училиште во Нешвил „одвратно“, велејќи дека насилството со огнено оружје ја „кине душата“ на САД. – ...
сите 57 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: