СДСМ: Мицкоски ги брани криминалите на Груевски


2 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека СДСМ преку владата што ја предводи, посветено работи на развој на земјоделството и затоа продолжува да шири ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Ромео Тренов од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека СДСМ преку владата што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ или свесно ги лажеше земјоделците или се целосно неспособни да го реализираат ветеното. Резултатот секако е ист. Земјоделците се изиграни и изневерени, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Додека СДСМ се обидува да ги потцени граѓаните и да ги убеди дека пајаци напаѓаат полициски службеници, младо момче е избодено со нож и се наоѓа во критична ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто преку своите политики на криминал, корупција и расипништво 11 години ги осиромашуваше граѓаните, ја задолжуваше државата, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствено нешто кое граѓаните го гледаат во изминативе 9 месеци е неспособноста и расипништвото на Владата на СДСМ, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Граѓаните ...
| | веќе видена | слични

За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се трошеа за богатење на поедници од раководството на партијата, Владата предводена од СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 278 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 577 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 638 | | | веќе видена

Упатените во темите на безбедносните прашања сметаат дека изјавата на бугарскиот претседател Радев во јавноста, во која ги повикува безбедносните служби на ...
сите 274 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 351 | | | веќе видена

Заев и Николовски не може да се борат против корупцијата, зошто тие се извор на корупција. Нема крими афера во која не се спомнува Заев или некој негов близок ...
сите 304 | | | веќе видена

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари власта ќе ги позајми пред изборите со што се спрема за нов поткуп. Заев со ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски ги брани криминалите на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: