СДСМ : Граѓаните ја гледаат разликата помеѓу расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ и успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ


За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се трошеа за богатење на поедници од раководството на партијата, Владата предводена од СДСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ којашто11 години ги осиромашуваше и задолжуваше граѓаните и државата и на тој начин стана најбогата партија во Европа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„За разлика од времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога дијаспората се злоупотребуваше за теснопартиски интереси, Владата предводена од СДСМ за првпат поставува ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии

Ниту една лажна вест на ВМРО-ДПМНЕ не го менува фактот дека економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални резултати потврдени и преку ...
| | веќе видена | слични

Додека земјите од Европа, а особено од регионот бележат економски раст, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев ја зацврстија македонската економија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата веднаш да ги осуди сите облици на навреди кон иселениците и да престане да врши поделби на граѓаните, порача ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, добро е што ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите неколку денови забележувам интензивна, поширока негативна кампања насочена кон македонските иселеници кои ја сочинуваат нашата дијаспора, ...
| | веќе видена | слични

„Ниту една лажна вест или манипулација не може да го смени фактот дека ВМРО-ДПМНЕ преку своето криминално владеење ја опустоши економијата и ги задолжи и ...
| | веќе видена | слични

Oд ВМРО-ДПМНЕ велат дека македонската економија е на дното во Европа поради катастрофалните економски политики кои ги води Владата на СДСМ. Тие сметаат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на денешната седница во Собрание, истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе дадат целосна ...
сите 798 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

РАШКОВСКИ ОД КУЌЕН ОДИ ВО ЕФЕКТИВЕН ПРИТВОР 30 дена притвор му се одредени на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски кој претходно доби куќен ...
сите 472 | | | веќе видена

Кривичниот совет ја преиначи одлуката и, наместо куќен притвор, на ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, и на сопственикот на „Инвока груп“, ...
сите 195 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 192 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ : Граѓаните ја гледаат разликата помеѓу расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ и успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: