Со Буџетот за 2018 навремена исплата на субвенции и повеќе пари за шумскиот фонд


Министерот за земјоделство Љупчо Николовски денеска на прес-конференција во Владата посочи дека предлог-буџетот е креиран врз принципот на домаќинско и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Асоцијацијата на земјоделци безрезервно ги поддржува земјоделците од југоисточна Македонија против изградбата на рудниците. Претседателот на Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија и Хрватска ги разгледуваат можностите за приватни инвестиции во земјоделството и за олеснување и унапредување на трговската размена со ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Загреб во рамки на официјалната посета на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, директорите на Платежните ...
| | веќе видена | слични

Целта е да се едуцираат земјоделците за поголема искористеност на европските пари од ИПАРД 2 програмата. Досега на јавниот повик барања имаат доставено скоро ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека три месеци е идеален рок за ...
сите 577 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со Буџетот за 2018 навремена исплата на субвенции и повеќе пари за шумскиот фонд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: