Заев побара од Австралија да размисли за признавање под уставното име


Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, и од Едмонд Адеми, министер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Стојан Николов, претседател на бордот на директори на Обединета македонска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Република Словачка и Варшавската група, како што соопшти прес-службата на Владата, изразуваат силна поддршка на премиерот Заев и новата реформска Влада во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев претпладнево се сретна со амбасадорот на Република Словачка, Мартин Безак. Од Владата соопштија дека словачкиот амбасадор рекол дека ...
| | веќе видена | слични

Словачка и земјите од Варшавската група се подготвени да помогнат во сите потребни процеси и проекти, што треба да ја придвижат земјата во евро-атлантските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 542 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 391 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 391 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев побара од Австралија да размисли за признавање под уставното име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: