Со камион престигнувал преку полна линија, загинале две жени

5 копии

Kамионџија од Македонија престигнувал на полна линија, па предизвикал сообраќајна несреќа, во која загинале две жени, пред две недели, во Хрватска, дознава „Дневник“. Возачот на камионот е во притвор, потврдија од Основното јавно обвинителство во Винковци. - По повод вашето барање, Ве информираме дека во врска со сообраќајната несреќа што се случи на 7 мај 2017 година, околу 18:45 часот, на државниот пат Вуковар - Илок, во кој смртно настрадаа две лица, Општинското државно обвинителство во Вуковар на 9 мај ја прими кривичната пријава од ПС Вуковар. Пријавата е против осомничениот македонски државјанин М.Т.(48), кој се товари за кривичното дело предизвикување сообраќајна несреќа во патниот сообраќај. По спроведената доказна постапка и првото испитување, врз основа на предлогот на обвинителството, со решение на Окружниот суд во Вуковар на осомничениот му е определен притвор, а истовремено обвинителството издаде решение за спроведување истрага против осомничениот - информираа за „Дневник“ од Обвинителството во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајна несреќа се случи денеска во центарот на Скопје, односно на расксницата кај Палома Бјанка. Според неофицијални информации, во несреќата помеѓу комбето и автомобилот „Фиат пунто“, нема повредени и причинета е само материјална штета.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајна несреќа вчера се случи во населбата Ново Лисиче, каде директно се судриле два автомобили. Засега според неофицијалните податоци на Ексклузив.мк, познато е дека до несреќата дошло поради непочитување на сообаќајната сигнализација и неприлагодената брзина. Нема повредени во несреќата, направена е само материјална штета. ( Извор/Прес24/Фото/Ексклизив )
| | веќе видена | слични

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Струмица - ГП Ново Село, сообраќајот е во прекин од 00:45 часот, информираат од АМСМ. Засега нема информации за евентуални повредени. Loading...
| | веќе видена | слични

Поради тешка сообраќајка во застој е патниот правец Росоман - Прилеп, кај плетвар, близу тунелот. Возилото е извртено, а патот е во целосен прекин. Полицијата е на местото на настанот. Loading...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод вашето барање, Ве информираме дека во врска со сообраќајната несреќа што се случи на 7 мај 2017 година, околу 18:45 часот, на државниот пат Вуковар – Илок, во кој смртно настрадаа две лица, Општинското државно обвинителство во Вуковар на 9 мај ја прими кривичната пријава од ПС Вуковар. Пријавата е против осомничениот македонски државјанин М.Т.(48), кој се товари за кривичното дело предизвикување сообраќајна несреќа во патниот сообраќај. По спроведената доказна постапка и првото испитување, врз основа на предлогот на обвинителството, со решение на Окружниот суд во Вуковар на осомничениот му е определен притвор, а истовремено обвинителството издаде решение за спроведување истрага против осомничениот – информирале за „Дневник“ од Обвинителството во Вуковар. Kако што информираа тамошните медиуми, трагичната сообраќајка во која загинале двете жени се случила на дел од патот каде што има исклучување за Овчара. Тогаш камионот со приколка, управуван од Македонецот непрописно престигнувал на прилично ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тешката сообраќајка се случила на Автокоманда во правецот кон Нов Белград. Според неофицијалните информации, во несреќата учествувале повеќе возила. Голем број припадници на полицијата и Брза помош биле на лице место.
| | веќе видена | слични

Доцна синоќа тешка сообраќајка се случи во Белград. До сообраќајката дошло кога автомобил удрил во велосипед, управуван од 60-годишен маж, кој загинал на лице место. Истрагата е во тек. Loading...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тешка сообраќајна несреќа се случила доцна синоќа во Белград. Автомобил удрил во велосипедист, кој за жал починал на лице место. Несреќата се случија кај Лазаревац, а идентитетот на починатиот 60-годишен велосипедист е засега непознат. Несреќата се случила околу 22 часот. Повеќе детали ќе бидат познати подоцна.
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 451 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата на Нов Зеланд денеска соопшти дека уште две лица починале од здобиените повреди при ерупцијата на вулканот на Белиот Остров, со што бројот на жртви ...
сите 95 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 129 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со камион престигнувал преку полна линија, загинале две жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: