Вангеловски: Одлуката на Врховниот Суд за притворот на бизнисменот Сеад Кочан е исправна и извршна и мора да се почитува


Судија на претходна постапка денеска одлучува дали на бизнисменот Сеад Кочан ќе му одреди мерка притвор. Случајот е вратен во Кривичниот суд откако Врховните ...
| | веќе видена | слични

Поранешната европска судијка во Стразбур препорачува индивидуализација на секој случај, во кој судијата ќе одлучи како да постапи По два часа презентација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Досегашната судијка во Европскиот суд за човекови права и слободи во Стразбур Мирјана Лазарова – Трајковска, на врховните судии денеска им дала 35 примероци од ...
| | веќе видена | слични

При масовност на некоја појава како што е прислушувањето, кое сега го истражува Специјалното јавно обвинителство, за судовите во земјава водечки интерес треба ...
| | веќе видена | слични

По два часа презентација на праксата на Стразбур околу употребата на незаконски стекнати докази во судска постапка, поранешната македонска судијка во Судот во ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на Република Македонија денеска ја продолжи расправата за можноста да се користат снимките од прислушуваните разговори, односно „бомбите“ како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 443 | | | веќе видена

На интернет се појавија нови снимки од надзорни камери кои ја регистрирале разорната експлозија во Бејрут.На снимката се гледа моментот на експлозијата и ...
сите 192 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вангеловски: Одлуката на Врховниот Суд за притворот на бизнисменот Сеад Кочан е исправна и извршна и мора да се почитува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: