МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Врие од народ на улиците по обидот на СДСМ насилно да го преземе претседавачкото место во Собранието


Пораки за зачувување на унитарноста, јазикот, знамето и грбот, како и барање за отфрлање на т.н. тиранска платформа, упатија поддржувачите на иницијативата „За ...
| | веќе видена | слични

-По 45-ти пат доаѓаме тука, пред народната канцеларија на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, тоа е единствениот човек кој има право да дава ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, кажа дека и денеска граѓаните се блиску до победа, да не дозволат да дојде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска по 45-ти пат ќе маршира во Скопје од Владата до Собранието на Република Македонија. Илјадници граѓани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните 44-ти ден се на улиците низ цела Македонија за одбрана на унитарноста и сувереноста на државата. Богдан Илиевски, еден од главните организатори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 779 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 416 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Врие од народ на улиците по обидот на СДСМ насилно да го преземе претседавачкото место во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: