Невработеноста во еврозоната во февруари најниска за седум години

9 копии

Бранко ЃорЃевски Неприфатливо е и научно неодржливо врз основа на некаква национална структура на учениците првачиња или на сите основци и средношколци да се ...
| | веќе видена | слични

Александра ТомиЌ Македонија е меѓу земјите со најмалку задолжени граѓани, покажува вкрстувањето на податоците за кредитите дадени на домаќинства во европските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

59 отсто од граѓаните немаат пари да јадат во ресторан еднаш месечно, 78 отсто немаат пари да си купат парче нова облека или обувки, 68 отсто да посетат кино ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невработеноста во еврозоната во февруари најниска за седум години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: