СЈО ќе ги обжали одлуките против одземање на пасошите на осомничените во ТНТ


По пет дена чекање Специјалното јавно обвинителство формало ги доби решенијата со кои скопскиот кривичен суд одби да им биде одземен пасошот на Никола ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На мирен собир пред Кривичниот суд во Скопје се собрани граѓани за поддршка на битолскиот градоначалник Владимир Талесски, кому судот му одреди 30 дневен куќен ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотици контра-протестанти, како и неколку градоначалници од ВМРО-ДПMНЕ, излегоа на протест за поддршка на битолскиот градоначалник Владимир Талески ...
| | веќе видена | слични

Денеска се собираат бидејќи во Апелациониот суд се очекува да заседава кривичен совет и да одлучи дали Талески ќе остане во куќен притвор односно да ја потврди ...
| | веќе видена | слични

Порталот СДК објави фотографија од жените од ВМРО ДПМНЕ направена во дворот на еден супер маркет во близина на зградата во која што живее Талевски и каде што ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот суд денеска суд ја доставил до Апелацискиот жалбата на одбраната за куќниот притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талески, потврдија за ...
| | веќе видена | слични

Пред комплексот судови во Скопје почнаа да се собираат граѓани, за како што велат за поддршка на градоначалникот на Битола, Владимир Талески. Велат дека ...
| | веќе видена | слични

Пред комплексот судови во Скопје започна собирот за поддршка на битолскиот градоначалник Владимир Талевски. Со нивното присуство и протестот, како што велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО ќе ги обжали одлуките против одземање на пасошите на осомничените во ТНТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: