ПМФЛ: Вардар славеше кај Шкупи


Се одиграа петте средби од редовното 25. коло во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ)… Вардар и Шкендија ја продолжуваат трката за шампионската титула. ...
| | веќе видена | слични

Двата ривали од градот под Шара по една година повторно ќе заиграат фудбал во Тетово, а ФФМ го делегираше Мечкаровски за да го суди дуелот на Шкендија и ...
| | веќе видена | слични

Вардар не блескаше против соседот Работнички во скопското дерби, но Дамир Којашевиќ обезбеди важни три бода со единствениот погодок на натпреварот. Бесарт ...
| | веќе видена | слични

Вардар со минималната победа од 1-0 против Работнички успеа да наниже нови значајни три бода со кои повторно се врати на плус пет бода на врвот од табелата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПМФЛ: Вардар славеше кај Шкупи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: