Министерството за култура ќе реновира фасади во Струмица


Инвестицијата на бугарската компанија Минстрој во Злетово и Тораница ќе достигне 10 милиони евра со кои ќе се откупи стечјаната маса, ќе се платат долговите ...
| | веќе видена | слични

Запуштените фабрики, затворените рудници се будат од зимскиот сон, работниците се враќаат на работа. Политиките за привлекување странски инвестиции даваат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Странските инвеститори се по заинтересирани за објектите во кои некогаш се произведувало исклучиво за извоз. Велешка порцеланка сега е во рацете на индискиот ...
| | веќе видена | слични

Новата фабрика ќе биде лоцирана во објектите на поранешна „Порцеланка“. Ова инвестиција е резултат на нашите заложби да вратиме во живот колку што можеме ...
| | веќе видена | слични

Бугарската компанија Минстрој за рестартирање на рудниците Злетово и Тораница вкупно ќе инвестира 10 милиони евра. Со овие средства ќе се откупи стечајната ...
| | веќе видена | слични

Владата и официјално го потпиша договорот за концесија на рудниците „Тораница“ и „Злетово“ со бугарската компанија „Минстрој“, а жалбите на двете елеминирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерството за култура ќе реновира фасади во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: