Економските миграни голи до појас бараат да го продолжат патот преку Македонија кон ЕУ (ФОТОГАЛЕРИЈА)


Вчера еден Иранец се обиде да се обеси, а денеска стотина од нив голи до појас во знак на протест бараат да бидат пуштени и да го проодолжат патот преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици мигранти, кои веќе седми ден се заглавени на македонско-грчката граница се обидоа да влезат во државата уривајќи ја бодликавата жица. Дел од нив фрлаа ...
| | веќе видена | слични

Со сошиени усти и штрајк со глад мигранти од повеќе земји сеуште не дозволуваат одвивање на железничкиот собраќај меѓу Грција и Македонија. Македонските власти ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од една илјада економски мигранти од Иран, Пакистан, Бангладеш, Мароко... не се откажуваат од намерата да го продолжат патот кон земјите-членки на ЕУ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 439 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 352 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
сите 341 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 50 | | | веќе видена

Бугарска фашистичка војска, бугарски окупатор, несносен бугарски фашистички окупаторски режим и неговата денационализаторска политика на македонскиот народ. ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економските миграни голи до појас бараат да го продолжат патот преку Македонија кон ЕУ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: