Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ одби меѓународна експертиза за „бомбите“

ВМРО-ДПМНЕ не ја прифатиле понуда од меѓународната заедница за независна анализа на снимените разговори, изјави потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 09.04.2021 околу 06.00 часот, на излезот од Градско, полициски службеници од Регионален центар Југ - Полициска станица за граничен надзор Михајлово во ...
сите 228 | | | веќе видена

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
сите 100 | | | веќе видена

Медиумите не се слободни, порача вчеравечер претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Заспиј ако можеш” на Алфа. Тој повика народот да не преќутува ...
сите 60 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 53 | | | веќе видена

Имунизацијата против Ковид-19 со вакцините на Универзитетот во Оксфорд и „Астра Зенека“ на лица на возраст под 30 години ќе биде запрена денеска врз основа на ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ одби меѓународна експертиза за „бомбите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: