Преговорите со Македонија сигнал до Западниот Балкан

Шведскиот министер за надворешни работи Карл Билт изрази надеж дека Министерскиот совет во декември ќе може да соопшти конкретни чекори во насока на натамошно ...
| | веќе видена | слични

Ова беше објавено денеска на страницата на шведското претседателство, а повод е неговото учество деновиве во дебатата во Европскиот парламент посветена на ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент ја усвои резолуцијата за влез на западен Балкан во ЕУ Европскиот парламент ја усвои реозлуцијата за влез на земјите од западен Балкан, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите со Македонија сигнал до Западниот Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: