Бејли: Едвај чекам нова лидерска средба


2 копии

Никаков напредок не постигнаа четворицата лидери на најголемите политички партии од власта и од опозицијата, во понеделникот на втората лидерска средба, но се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По завршувањето на паузата од втората лидерска средба на Груевски, Заев, Ахмети и Тачи, од СДСМ велат дека засега нема услови за почеток на преговори, и велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 545 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 294 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 342 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бејли: Едвај чекам нова лидерска средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: