Tатко пукал во ќерка си

Вчера околу 21 часот во полициската станица во Гостивар било пријавено дека во болницата имало интервенција кај 16-годишна девојка со прострелна рана во рамото. Девојката подоцна била префрлена во клиничкиот центар во Скопје. По преземените мерки полицајците дознале дека во девојката пукал нејзиниот татко М.Ф. (38) во нивната куќа. Во куќата биле пронајдени два пиштоли.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вчерашниот ден во 17 часот во Полициската станица Гостивар, М.Ф. од Трново пријавил дека околу 14 часот во атарот на селото Трново, додека неговиот син З.Ф. ги пасел овците одспротива биле С.Ф. и Е.Ф. од истото село кои исто така напасувале овци. Во еден момент овчарските кучињата од двете страни почнале да се дават, при што З.Ф. им кажал на С.Ф.и Е.Ф. да ги повикаат нивните кучињата, на што тие почнале да го навредуваат и омаловажуваат. Истиот се јавил на татко му, му раскажал за настанот, по што дошол М.Ф. сакал да ги смири и разубеди, но С.Ф. почнал и него да го омаловажува со погрдни зборови, а потоа и го удрил со овчарски стап во пределот на главата, по што М.Ф. паднал на земја. Кога се освестил видел дека С.Ф. извадил пиштол и одалечувајќи се, испукал три пати во правец кон него, но не го погодил.
| | веќе видена | слични

Вчера во атарот на гостиварското село Трново се случил поголем инцидент во кој дошло, прво до расправија, а потоа и до физичка пресметка меѓу овчари, при што еден во еден миг почнал и да пука со пиштол. За среќа, никој не бил погоден од огненото оружје. Како што се вели во билтенот на МВР, М.Ф. од село Трново пријавил дека околу 14 часот во атарот на село, додека неговиот син З.Ф. ги пасел овците од спротива биле С.Ф. и Е.Ф. од истото село Трново, кои исто така напасувале овци. Во еден момент овчарските кучињата од двете страни почнале да се дават, при што З.Ф. им кажал на С.Ф.и Е.Ф. да ги повикаат нивните кучињата, на што тие почнале да го навредуваат и омаловажуваат. Истиот се јавил на татко му, му раскажал за настанот. Откако дошол М.Ф. сакал да ги смири и разубеди, но С.Ф. почнал и него да го омаловажува со погрдни зборови, а потоа и го удрил со овчарски стап во пределот на главата, по што М.Ф. паднал на земја. Кога се освестил видел дека С.Ф. извадил пиштол и одалечувајќи се, испукал три пати во правец ...
| | веќе видена | слични

Пукање кое можело да заврши фатално се случило вчера во атарот на селото Трново, гостиварско и тоа поради овчарски кучиња. -Досека З.Ф. ги пасел овците отспротива биле С.Ф. и Е.Ф. од с.Трново, кои исто така напасувале овци. Во еден момент овчарските кучињата од двете страни почнале да се дават, при што З.Ф. им кажал на С.Ф.и Е.Ф. да ги повикаат нивните кучињата, на што тие почнале да го навредуваат и омаловажуваат, информираат од полицијата. Тогаш З.Ф. се јавил кај татко му и му раскажал за настанот. Откако дошол М.Ф. сакал да ги смири и разубеди, но С.Ф. почнал и него да го омаловажува со погрдни зборови, а потоа и го удрил со овчарски стап во пределот на главата, по што М.Ф. паднал на земја. Кога се освестил видел дека С.Ф. извадил пиштол и одалечувајќи се, испукал три пати во правец кон него, но не го погодил. Со потврда за одземени предмети од С.Ф. е одземен еден пиштол со калибар 8 мм. По целосно расчистување и документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични
2 копии

Осумнаесетгодишна девојка од Пробиштип, синоќа во 2.50 часот во угостителскиот објект „Кул“, била нападната од 24-годишниот М.П. Момчето почнало да ги омаловажува со непристојни и навредливи зборови полицајците кои се обиделе да го смират насилникот, а полицијата соопшти дека е приведено и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични
3 копии

Крвава ноќ во Пробиштип, нападната млада девојка. Според податоците од полицијата, во 2 часот и 50 минути во угостителскиот објект „Кул“ 24-годишниот М.П. од Пробиштип физички ја нападнал четири години помладата С.С. поради што од страна на полициски службеници биле превземени мерки за расчистување на настанот, но М.П. почнал да ги омаловажува со непристојни и навредливи зборови. Истиот е приведен и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 06.12.2014 година во 17,00 часот во ПС-Гостивар, М.Ф. од с.Трново пријавил дека околу 14,00 часот во атарот на с.Трново, додека неговиот син З.Ф. ги пасел овците одспротива биле С.Ф. и Е.Ф. од с.Трново, кои исто така напасувале овци. Во еден момент овчарските кучињата од двете страни почнале да се дават, при што З.Ф. им кажал на С.Ф.и Е.Ф. да ги повикаат нивните кучињата, на што тие почнале да го навредуваат и омаловажуваат. Истиот се јавил на татко му, му раскажал за настанот. Откако дошол М.Ф. сакал да ги смири и разубеди, но С.Ф. почнал и него да го омаловажува со погрдни зборови, а потоа и го удрил со овчарски стап во пределот на главата, по што М.Ф. паднал на земја. Кога се освестил видел дека С.Ф. извадил пиштол и одалечувајќи се, испукал три пати во правец кон него, но не го погодил. Со потврда за одземени предмети од С.Ф. е одземен еден пиштол со калибар 8 мм. По целосно расчистување и документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични

На 06.12.2014 година во 02,50 часот во Пробиштип во УО„Кул“ нарушен бил ЈРМ од страна на М.П. (24) од Пробиштип на начин што физички ја нападнал С.С. (20), поради што од страна на полициски службеници биле превземени мерки за расчистување на настанот, но М.П. почнал да ги омаловажува со непристојни и навредливи зборови. Истиот е приведен и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 234 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 188 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Во теко на вчерашниот ден силно невреме ја зафати Хрватска, посебно деловите Славонија и Далмација. Во овој дел од земјата удрил и град и тоа со големина на ...
сите 136 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 69 | | | веќе видена

И додека сѐ уште трае официјалната истрага за инцидентите, иранскиот претседател Хасан Рухани порача дека Иран нема да исполни дел од своите обврски од ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tатко пукал во ќерка си

Од:
До кого (е-маил):
Порака: