Македонија на 64-то место според индексот за перцепција на корупцијата

Македонија напреднала три места на листата на Транспаренси Интернешнл за справување со корупцијата во 2014 година. Според истражувањето, Македонија се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 254 | | | веќе видена

Покрај онаа блоката која што денеска се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва од 18ч се блокираа ...
сите 326 | | | веќе видена

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 575 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на 64-то место според индексот за перцепција на корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: