ВИДЕО Велески: Ништо од ветениот капитален проект од 10 милиони евра и нови 150 вработувања


На два месеци од истекот на рокот, ни трага ниту глас од современ безистен, проект најавен дека ќе вреди 10 милиони евра и ќе донесе нови 150 вработувања, ...
| | веќе видена | слични

31.10.2014 Само реални, издржани и остварливи проекти можат да ги подобрат условите за живот на граѓаните на Кочани, наместо неискрени ветувања, рече ...
| | веќе видена | слични

„Министерот Јанакиевски пред локалните избори дојде овде во Кочани и на граѓаните им вети дека наскоро ќе започне изградбата на социјалните станови.- На два ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска обвинуваат за нови сознанија поради кои отворено се сомневаат дека била раководена од министерот Спасовски. Според нив ...
сите 176 | | | веќе видена

Шефот на Изборниот штаб и генерален секретар на движењето БЕСА, Аријанит Хоџа вели дека партијата останува на ставот дека е потребна соработка со Алијанса за ...
сите 329 | | | веќе видена

 24-годишната Хана, задолжена за оружјето на Алек Болдвин, одлетала во својот дом во Аризона, по фаталната незгода. Таа одбила да зборува за настанот. ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле н аправен 3.622 тестирањe, а ...
сите 608 | | | веќе видена

Европејците треба да им понудат јасна пристапна перспектива на земјите од Западен Балкан, изјави министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас во ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО Велески: Ништо од ветениот капитален проект од 10 милиони евра и нови 150 вработувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: