ВМРО ДПМНЕ: Според анкетите победуваме и во Струмица


Од Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица се подготвуваат за прослава на двојна победа на изборите на плоштадот „Гоце Делчев“, пренесува Радио Струмица нет. ...
| | веќе видена | слични

На предвремените парламентарни избори, според Државната изборна комисија, од обработените податоци од 2.091 избирачки места во Република Македонија, односно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

Црна Гора во неделата ја надмина границата од илјада починати како резултат од компликациите кои ги предизвикува болеста Covid-19, додека истовремено првпат по ...
сите 313 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 532 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска изјави дека земјата може да започне со употреба на руската вакцина „Спутник V“ и без одобрение од Агенцијата за лекови на ...
сите 538 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 569 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Според анкетите победуваме и во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: