Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Пробиштип


5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вечерашниот митинг во Кочани се осврна на крупните инвестиции најавени изминатиов период.Тој истакна дека покрај ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руските власти денеска ја поздравија посветеноста на претседателите на Русија и САД за дијалогот за стратешка безбедност и нуклеарно разоружување и оценија ...
сите 354 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за охридската онлајн телевизија истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на престојните локални избори кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Сите ресторани кои работат на отворено со свадби и други настани ги почитувале мерките  за оргниизирање на прослави. Државниот пазарен инспекторат објаснуваат ...
сите 164 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Членството на Северна Македонија во НАТО е резултат на храбри одлуки. Верувам дека на фронтот на ЕУ треба да има геополитичка политика, а тоа за Балканот е ...
сите 244 | | | веќе видена

Конечно решение за бугарско македонските отворени прашања со кои би се деблокирала македонската европска интеграција нема на средбата на македонскиот премиер ...
сите 570 | | | веќе видена

Според денешните пораки од Софија, иднината на евроинтеграциите на земјата продолжува да биде блокирана во пресрет на состаноците на ЕУ наредната седмица Има ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Пробиштип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: