Шилегов: „Извини Тодоров, ама тоа не ја менува суштината на скандалот“


Портпаролот на опозициската СДСМ Петре Шилегов му се извини на министерот за здравство Никола Тодоров затоа што направил „ненамерен превид“, објавувајќи ги ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на комисијата за здравство, ресорниот министер Никола Тодоров се најде „под жесток оган“ од опозициските пратеници. Тој одговараше и се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Никола Тодоров изреагира нервозно денеска во Собранието, кога пратениците од опозицијата во Комисијата за здравство побараа од него ...
| | веќе видена | слични

Преку видеата на порталот Бриф погледнете ја дискусијата помеѓу пратеничката од СДСМ, Радмила Шекеринска, и министерот за здравство Никола Тодоров на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Радмила Шеќеринска побара одговор од министерот за здравство Никола Тодоров, кој ја напушти Комисијата здравство, зошто ги ги крие документите од ...
| | веќе видена | слични

-Кога министер ќе дојде, овој пат не ги удираше микрофоните, и кога многу гласно ќе вика, а главната дискусија ќе му биде „држете го крадецот“, јасно ви е дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на вклучувањето во вестите во 12.30 часот на телевизија Алфа рече дека денес се протестира во главниот град, ...
сите 643 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
сите 243 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 100 | | | веќе видена

Пратеникот во Европскиот парламент и заменик претседател на ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски кажа под кои услови Бугарија би можела да го признае македонското ...
сите 392 | | | веќе видена

Зар не може барем да се намалат средствата за украсување и дел од нив да се употребат за да се нахранат гладните, да се платат сметки на социјално загрозените, ...
сите 12 | | | веќе видена

Ромен Грожан ја испрати првата порака од болница уште вечерта во неделата по страшниот инцидент кој го имаше во Бахреин, а два дена по неверојатните сцени на ...
сите 50 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: „Извини Тодоров, ама тоа не ја менува суштината на скандалот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: