Тројца загинаа на тумбата кај охридски „Елешец“

Три лица загинаа, а две се повредени во стравична сообраќајна несреќа која се случи синоќа, десет минути по полноќ на патот Охрид-Св.Наум во близина на туристичката населба „Елешец“ Три лица загинаа, а две се повредени во стравична сообраќајна несреќа која се случи синоќа, десет минути по полноќ на патот Охрид-Св.Наум во близина на туристичката населба „Елешец“. Во директниот судир помеѓу патничко моторно возило џип „Исузу“ во кое се наоѓале три момиња на возраст од 21 односно 23 години, и возило марка Рено Канго“ во кое се наоѓала брачната двојка Дојчиноски, на лице место животот го загубиле 21 годишниот Христијан Јованоски и сопружниците - 39 годишниот Кирил и 11 години помладата од него, Татјана. Најверојатно до несреќата дошло кога возилото Исузу кое се движело кон Охрид, преминало на левата коловозна лента, притоа дирекно удирајќи во возилото кое доаѓало од спротивна насока. Момчето кое го управувало возилото во кое загина неговиот другар, со тешки телесни повреди ...
| | веќе видена | слични

Тројца охриѓани загинаа на враќање од слава / Почина младиот скопјанец што падна во бездна кај Бабуна / Крвава пресметка по викенд-забава во Струга / Брачна двојка загина на автопатот Куманово - Скопје / Мртов гостиварец пронајден зад киното „Бутел“ во Скопје „Тумба“ е само една од црните точки на регионалниот пат Охрид - Св. Наум /Фото: Охридњуз Тројца охриѓани загинаа на враќање од слава Тројца охриѓани загинаа во страшна сообраќајна несреќа што се случила завчеравечер, десетина минути по полноќ, на регионалниот пат Охрид - Св. Наум пред автокампот „Елешец“. Покрај загинатите, има и тешко повредени. Загинатите се враќале од селото Трпејца, каде што биле на прослава на празникот Митровден. Во сообраќајката загинале 21-годишниот Христијан Јованоски, кој патувал со џип „исузу“, и сопружниците Кирил и Татјана Дојчиноски, кои патувале со „рено канго“. Според информациите на СВР-Охрид, тешката сообраќајна незгода се случила во момент кога патничкото моторно возило џип „исузу“, движејќи се по регионалниот ...
| | веќе видена | слични

Пријателите и родините се простија од тројцата млади сограѓани кои загинаа на патот Свети Наум - Охрид Охрид – Охрид е завиен во црно по кобната сообраќајна несреќа во која животот го загубија момче и брачен пар од Охрид. Со огромна тага и неверување пријателите и роднините денеска се простија од тројцата сограѓани, кои ноќта во петокот спроти сабота ги загубија животите на патот за Свети Наум, кај авто кампот Елешец. На градските гробишта беа погребани брачната двојка Кирил (39) и Татјана (28) Дојчиноски и 21-годишниот Христијан Јованоски од Охрид. Во несреќата тешко е повреден П.Ш., кој бил зад управувачот на возилото „исузу“. Поради тешките повреди тој е пренесен на лекување во Скопје. Деловите од возилата рафрлани покрај патот, трагите од долгото кочење и истечениот бензин на местото на несреќата кај местото викано „тумба“ во близина на автокампот „Елешец“, се` уште сведочат за страотната несреќа која се случи во петокот по полноќ. Месното население апелира итно да се преземат мерки за санирање на ...
| | веќе видена | слични

Уништените автомобили оставени на малиот паркинг во близина на езерската полиција во Охрид, денес беа само неми сведоци на трагедијата која вчера ги потресе охриѓани. Три лица ги загубија животите а едно е со тешки телесни телесни повреди во сообраќајната незгода што вчера, десет минути по полноќ се случи на регионалниот пат Охрид - Св.Наум во близина на населбата „Елешец“ во Охрид. 21-годишниот Христијан Ј. и брачната двојка Кирил Д.(39) и Татјана Д.(28) сите од Охрид, на лице место им подлегнале на повредите додека 21-годишниот П.Ш. од Охрид се здобил со тешки телесни повреди. Во незгодата, со полесни повреди се здобил 23-годишниот Д.С. од селото Трпејца кој е задржан на понатамошно лекување во општата болница. Тешката сообраќајна незгода се случила помеѓу патничките моторни возила „Исузу“ управувано од сега тешко повредениот Петар Ш. во кое биле сега починатиот Христијан Ј. и повредениот Д.С. и возило марка „Рено Канго“ во кое се наоѓале двајцата сопружници. Во кобниот момент, патничкото моторно возило ...
| | веќе видена | слични

Охрид е во шок по големата трагедија што се случи синоќа неколку минути по полноќ во близина на авто кампот Елешец, каде во страотна сообраќајна несреќа животите ги загубија три лица, а уште две се повредени, од кои едно потешко. На градските гробишта денеска ќе бидат погребани брачните другари Кирил (39) и Татјана (28) Дојчиноски и 21-годишниот Христијан Јованоски, сите од Охрид. Истражните органи ги разгледуваат доказите од увидот на лице место, вештачењето на возилата, обдукциските и другите наоди, со цел да се откријат причините за несреќата. До неа според првичните резултати од истрагата дошло кога џип „Исузу“ кој се обраќал во правец на Охрид навлегол на левата коловозна лента и директно се судрил со возило „Рено Канго“ кое се движело во спротивна насока кај местото тумба. -Дополнително при вештачењето на возилата ќе се знае колкава била брзината на двете возила, а се преземаат и други неопходни мерки за утврдување на околностите под кои се случила несреќата. -изјави портпаролот на СВР Охрид Стефан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 77 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 201 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 202 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 169 | | | веќе видена

Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
сите 94 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 72 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца загинаа на тумбата кај охридски „Елешец“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: