Европа го губи трпението кон Грција

3 копии

Нови протести во центарот на Атина, најавија за денеска трите најголеми грчки синдикати, по вчерашните масовни демонстрации против владините мерки за штедење ...
| | веќе видена | слични

Најголемите синдикати во Грција повикаа на нови демонстрации за денеска во 18:00 часот по локално време пред зградата на Парламентот, каде ќе се гласа за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција денеска беше парализирана од генералниот национален штрајк, на кој се гледа како на клучен тест за способноста на грчката влада да ја извлече зејата од ...
| | веќе видена | слични

Јавните службеници се кренаа на штрајк против новите мерки на штедење на грчката влада. Берлин ја предупреди Атина доследно да ги спроведува, зашто во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европа го губи трпението кон Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: