Во Македонија сум со големи планови и амбиции

3 копии

Тој истакна дека е разговарано и за други потенцијални проекти што се речиси извесни, дел во земјоделството, во филмската индустрија и во други области. - Се ...
| | веќе видена | слични

Од идната пролет ќе се гради туристичкиот комплекс во Љубаништа. Ова е заклучокот по денешниот состанок во Охрид на менаџерите на индиската компанија „Сахара ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија сум со големи планови и амбиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: