Негувајте го лицето со млеко

2 копии

За овој вкусен десерт ќе ви треба малку време и желба да пробате нешто ново во кујна... Потребни производи: 1 пакетче скроб од јагода 1 литар млеко 3 броја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во ВМРО-ДПМНЕ се подготвуваат документи кои треба да се поднесат до Министерството за правда за да може да се спроведе акцијата за собирање потписи со коишто ...
сите 411 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 120 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 18 часот ќе го има вториот предизвик на Светското првенство и тоа против домаќинот на овој голем настап ...
сите 333 | | | веќе видена

Жена заврши со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа што се случи вчера на улицата „Јадранска магистрала“.Станува збор за 40-годишна жена од селото ...
сите 216 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 175 | | | веќе видена

Радмила Шекеринска била нервозна и лута затоа што судскиот процес за т.н. организирање на настаните на 27 април не течел со брзината која таа ја очекува. Во ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Негувајте го лицето со млеко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: