Џангаровски и Никанчевски се селат во Мјанмар

Никола Никанчевски и Тони Џангаровски во новата година на фудбалската сцена ќе настапуваат на Далечниот Исток, во тимот Звекапин Јунајтед од Мјанмар. -Ни самиот не можев да претпоставам дека патот ќе ме одведе дури на Далечниот Исток. Во следните 12 месеци ќе бидам член на прволигашот од Мјанмар, Звекапин Јунајтед од градот Јангон. Првичниот договор со новиот клуб гласи на една година, и ако се поклопат коцките во Мјанмар може да останам барем уште толку - вели Тони Џангаровски, кој го направи првиот чекор на интернационалната сцена. Никанчевски на домашната сцена има настапувано за Вардар и Напредок, а Џангаровски покрај овие два клуба беше дел и од тимот на Силекс.
| | веќе видена | слични

Тимот на Звекапин од Мјанмар во новата сезона која што започна има македонски дефанзивен двоец во името на Никола Никанчевски и Тони Џангаровски.Никола Никанчевски со капитенската лента и Тони Џангаровски веднаш донегоНикола Никанчевски(25) и Тони Џангаровски (27) веќе го имаa своето деби за новиот клуб Звекапин во поразот од Јангон со 2:0 каде што стрелец на едниот од головите беше довчерашниот фудбалер на Работнички, Мајкал Цветановски кој покрај австралиското има и наше државјанство.Никола Никанчевски може да се пофали дека е еден од ретките македонски фудбалер во странство кој е капитен на својот тима, а згора на се е и новодојден фудбалер.Потсетување Никола Никанчевски првиот дел од полусезоната беше член на Напредок од Кичево а има играно уште и за Вардар и скопска Локомотива. Колегата од одбраната исто така наш интернационалец, Тони Џангаровски во својата кариера има играно за Напредок, Силекс и Вардар.
| | веќе видена | слични

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 468 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џангаровски и Никанчевски се селат во Мјанмар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: