Ѓоковиќ: Бев на чекор од пораз, но се извлеков

Освојувачот на рекордни 17 Гренд слем трофеи, Роџер Федерер ја започна јубилејната 300-та недела на врвот на АТП листата од кои рекордни 237 последователни ...
| | веќе видена | слични

Успехот на Новак Ѓоковиќ на турнирот во Шангај придонесе српскиот тенисер уште повеќе да му се приближи на Роже Федерер на врвот на АТП-листата, па сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ: Бев на чекор од пораз, но се извлеков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: