Барселона беше и елиминирана, и казнета за расизам

2 копии

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека на крајот на сезоната ќе одлучи дали португалскиот фудбалер Жоао Кансело ќе се врати во англискиот клуб, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешните холандски ѕвезди, Роналд де Бур и Марко ван Бастен го критикуваа Жоао Кансело по новото лошо издание на Португалецот на дербито против Реал Мадрид. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Барселона, Жоао Кансело се најде во центарот на вниманието на критичарите по вечното шпанско дерби помеѓу Реал Мадрид и Барселона кое им припадна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реал ја победи Барселона со 3:2 во 32.коло, во Примера и практично ја обезбеди титулата. На шест кола до крајот на сезоната, Реал има 11 бода повеќе од се уште ...
| | веќе видена | слични

По испаѓањето на Барселона од Лигата на шампионите, се чини клучен момент беше исклучувањето на Роналд Араухо. И додека во Шпанија имаше големи полемики околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Сакам уште еднаш да испратам порака со предупредување до новата Влада, да ја смени позицијата и да го користи само името Cеверна Македонија во и вон земјата, ...
сите 537 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барселона беше и елиминирана, и казнета за расизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: