Шутиноски: Берзата на електрична енергија обезбеди сигурни механизми за тргување со струја по референтни цени


Националниот оператор на пазарот на електрична енергија - МЕМО успешно управува со организираниот пазар на електрична енергија во земјава речиси една година и ...
| | веќе видена | слични

Со мартовските сметки за струја истече рокот за попусти кои, според уредбата на Владата на Србија, важеа од 1 октомври 2023 година до 31 март 2024 година. Ако ...
| | веќе видена | слични

Градинките и градинките, училиштата, спортските училишта за деца, општинските центри, молитвените куќи, црквите и манастирите во Бугарија ќе добијат 30 милиони ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Унгарија, Србија и Словенија потпишаа договор за интеграција на трите берзи за електрична енергија во рамките на Адекс Груп. Ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 19 април просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
| | веќе видена | слични

Пекарите и мелничарите во Србија изјавуваат дека се задоволни од цената на струјата што им ја нуди Електропривреда Србија (ЕПС) од 1 мај годинава, односно на ...
| | веќе видена | слични

Повразувањето на организираните пазари на електрична енергија од земјите кандидати за членство во ЕУ со оние на државите од Унијата е многу важно, бидејќи со ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска гласаат болни и изнемоштени лица, како и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните ...
сите 469 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 271 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена

Судијата Наќе Георгиев заврши во притвор по полноќната седница на Судскиот совет кој одлучуваше за одземање на неговиот имунитет. Имено Судскиот совет на ...
сите 66 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шутиноски: Берзата на електрична енергија обезбеди сигурни механизми за тргување со струја по референтни цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: