Како Владата ШИБИЦАРСКИ го протна ЕВН ХОУМ за универзален снабдувач со струја ВО ПРЕДИЗБОРЕН ПЕРИОД?

Рокот за избор на нов универзален снабдувач со електрична енергија речиси истекува, а сè уште нема официјална информација која компанија во следните пет години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите потфрлија во еден од клучните економски принципи на пазарната економија, особено во земја која цели кон членство во Европската Унија, а тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Пу-пу“ не важи – прво заврши, а сега грејната сезона прдолжува до крај на април. Грејната сезона ќе продолжи до 30-ти април, вели за ТВ24 Марко Бислимовски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Поради најновата прогноза од Управата за хидрометеоролошки работи на РСМ за нагло опаѓање на надворешните температури, Регулаторната комисија за енергетика и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Согласно одлуката, денес 17.4.2023 во попладневните часови компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата Енергетика ќе вршат производство, дистрибуција ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според прогнозите за временските услови пред нас е вистинска зима. Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски уверува дека нема да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
сите 272 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 243 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Владата ШИБИЦАРСКИ го протна ЕВН ХОУМ за универзален снабдувач со струја ВО ПРЕДИЗБОРЕН ПЕРИОД?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: