Напаѓачот, кој во понеделникот избоде бискуп за време на богослужба во црква во Сиднеј, на ново видео се смее при апсењето, а видеото може да се погледне на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Австралискиот суд вчера му нареди на X (поранешен Твитер) да ги отстрани видеата од настанот. Х претходно најави дека ќе ја отстрани наведената содржина по ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот премиер Ентони Албанез го нарече Илон Маск арогантен милијардер, откако платформата Икс која ја поседува Маск го одложи отстранувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
| | веќе видена | слични

Трговскиот центар во Сиднеј, каде што се случи смртоносниот напад со нож, повторно ќе биде отворен за купувачите во петок. Шест лица загинаа во нападот на ...
| | веќе видена | слични

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 523 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 502 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Време е ДУИ да оди во опозиција, порача Антонијо Милошоски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата За или против на ТВ Алфа. Милошоски ...
сите 391 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 316 | | | веќе видена

Преговорите ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за идната Влада влегуваат во напредна фаза, поврзана и со распределба на ресори и кадри. Без да се откриваат позициии и имиња од ...
сите 341 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: