Лондон го отфрли иранското тврдење дека Западот бил информиран за нападот врз Израел

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Санкциите на Европската унија се за жалење, изјави денеска шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан. Санкциите, за кои беше постигнат принципиелен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министрите на денешното заседание на Советот за надворешни работи постигнаа политички договор за проширување на постојниот Режим на рестриктивни мерки кон Иран ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон во телефонски разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го повтори ставот на Париз дека е неопходно да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Жозеп Борел, ја поздрави најавата на некои земји-членки дека конкретно ќе и помогнат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

На денешната средба во рамките за состојбата на Блискиот Исток ќе разговараме за пакет санкции за Иран за што треба да се согласат сите земји членки, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Испораките на проектили од 155 милиметри во Украина се очекува да почнат на крајот на мај и почетокот на јуни, изјави денеска високиот претставник на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Македонската ознака во моменталните околности станува моќно средство на економската дипломатија. Навистина ми е жал кога слушам врвни грчки производители на ...
сите 519 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска гласаат болни и изнемоштени лица, како и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните ...
сите 464 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел во врска со повикот на обвинителот на Меѓународниот кривичен суд (МКС) да издаде ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 271 | | | веќе видена

Вчера доцна вечерта, по наредба на судија на претходна постапка направен е претрес во Тетово во домот на членот на советот на обвинители Иџет Мемети, и претрес ...
сите 92 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондон го отфрли иранското тврдење дека Западот бил информиран за нападот врз Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: