НЕ МУ СЕ ПЛАШЕТЕ НА СТУДЕНИОТ БРАН, ИАКО ДЕНЕСКА ЗАВРШУВА ГРЕЈНАТА СЕЗОНА - ако е многу ладно, пак ќе ни пуштат парно

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. В четврток врнежите локално ќе бидат поројни, проследени со појава на ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 8 до 17 Целзиусови степени.Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Неопходно е, додаваат, да се расчистат и одводните канали за полесно одлевање на површинските води.„Под влијание на серија влажни бранови времето ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 503 | | | веќе видена

Франција го поддржи Меѓународниот кривичен суд (МКС) откако Хаг објави дека бара налози за апсење на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, неговиот министер ...
сите 421 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 271 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ МУ СЕ ПЛАШЕТЕ НА СТУДЕНИОТ БРАН, ИАКО ДЕНЕСКА ЗАВРШУВА ГРЕЈНАТА СЕЗОНА - ако е многу ладно, пак ќе ни пуштат парно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: