Пендаровски од Брвеница: Ќе продолжам да градам мостови на соживот


Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
| | веќе видена | слични

 И по пет години во Вила Водно, Стево Пендаровски не ја загубил амбицијата да придонесе повеќе за државата. Како минува едно предизборно попладне со се уште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На само неколку дена пред првиот круг на гласање, од Скопје кандидатот за претседател Стево Пендаровски искажа верување дека по повеќе од три децении ...
| | веќе видена | слични

На само неколку дена пред првиот круг на гласање за претседател на Македонија, од денешниот централен митинг во Скопје актуелниот шеф на државата и кандидат за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска одржа граѓански централен митинг во Скопје. Говорејќи за понудата на најголемата опозициона партија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски и Гордана Сиљановска го лажат народот и секој ден повторуваат дека уставни промени нема да има под бугарски диктат, а пред странските ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи за понудата на најголемата опозициона партија во текот на политичката кампања, Пендаровски истакна дека наместо предлози за подобро денес и утре на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МИА вели дека по 8 мај, денот на гласањето за парламентарните избори, коалицијата „Твоја ...
| | веќе видена | слични

Мораме да обезбедиме пари ако сакаме да ги креираме овие 55.000 работни места односно тие пари да влезат во бизнисот за да може реалниот сектор да ги креира. ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот воопшто не е невин. Барем дваесетина пати требаше да посегне по ветото кога се носеа лошите закони. Тој, скромно, двапати тоа го стори, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 523 | | | веќе видена

Преговорите ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за идната Влада влегуваат во напредна фаза, поврзана и со распределба на ресори и кадри. Без да се откриваат позициии и имиња од ...
сите 683 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 316 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски од Брвеница: Ќе продолжам да градам мостови на соживот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: