Се продлабочува хуманитарната криза во Газа

Брод со хуманитарна помош пристигна во Појасот Газа за прв пат од почетокот на војната во октомври, соопштија Обединетите Арапски Емирати. Бродот, кој го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот за надворешна политика на ЕУ, Жозеп Борел денеска изрази надеж дека наскоро може да се постигне прекин на огнот во актуелниот конфликт во Газа. „Постојат ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска им даде зелено светло на германските воздухопловни сили да ги исфрлат итно потребните пакети со помош ...
| | веќе видена | слични

Четири американски воени брода натоварени со повеќе тони опрема и челишни пристанишни сегменти испловиле вчера од Вирџинија кон Газа во обид да го исполнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 322 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се продлабочува хуманитарната криза во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: