ИЛОН МАСК ГО ТУЖИ OPEN AI: Вештачката интелигенција станува закана за човештвото


Време зa читање: 4 минути Nvidia (NVDA) остана во фокусот на стартот на неделата откако цената на акциите на пазарот на вештачката интелигенција (AI) минатата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Технолошкиот гигант Nvidia се соочува со тужба од група автори кои рекоа дека ги користела нивните дела заштитени со авторски права ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 3 минути Неуралинк на Илон Маск се соочува со истрага на американската Администрација за храна и лекови ФДА набргу откако милијардерот најави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За прв пат од јануари 2023 година, компанијата „Тесла“ на Илон Маск падна од листата на десетте најголеми американски компании по пазарна капитализација ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бернард Арно, извршниот директор на LVMH, повторно стана најбогатиот човек на светот со богатство од 197 милијарди долари, одземајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Унија добива различни извештаи, но нема официјална потврда за наводен напад, изјави денеска портпаролот на Европската комисија за надворешни работи ...
сите 392 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

И Тел Авив и Техеран го минимизираа израелскиот воздушен напад во Иран во петокот, сугерирајќи дека ниту една страна не сака да ја види ситуацијата да ескалира ...
сите 112 | | | веќе видена

Многу е важно да споменеме што ни се случуваше изминативе 6 и половина години, грабеж, понижување, срам и да не дозволиме никогаш повеќе да се повторат. ...
сите 356 | | | веќе видена

Со ВМРО повторно ќе ја пропуштиме нашата шанса, а Мицкоски за тоа ќе ја обвинува ЕУ бидејќи тој не е човек кој презема одговорност за ништо, рече претседателот ...
сите 295 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 123 | | | веќе видена

Минусни температури имаше утрово во земјава. Во Маврово е измерена утринската температура од -2 степени. Дожд, ветар, на планите снег и температра под нулата ...
сите 271 | | | веќе видена

Центарот за Политички Истражувања и Комуникации (ЦРПЦ), во соработка со Здружението за новинарство, информирање, комуникации и маркетинг услуги „Глас на ...
сите 159 | | | веќе видена

Ставот на Министерството за здравство е позитивен кон приватните специјализанти,но решение ќе има после изборите, се вели во соопштението од МЗ. Приватните ...
сите 147 | | | веќе видена

Даштевски во интервју за Македонската радио и телевизија вели дека ДИК е подготвена да спроведе фер, демократски и кредибилни избори. Очекува изборите да ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЛОН МАСК ГО ТУЖИ OPEN AI: Вештачката интелигенција станува закана за човештвото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: