Ванковска на чекор до целта, Јакимовски брка 700 потписи


6 копии

„Со нашите иселеници, со дијаспората разговараме како да се подобрат состојбите во Македонија. Првиот чекор е промената на власта на парламентарните и ...
| | веќе видена | слични

На полноќ истекува рокот за собирање потписи од граѓаните кои се на избирачкиот список за да се стане кандидат во претседателската трка која ќе се одржи во два ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Собирањето граѓански потписи за претседателските и кандидатурите за пратеници во парламентот, кое почна пред точно две недели, на 23 февруари, завршува денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва на полноќ истекува рокот за собирање потписи за претседателски кандидати. Извесно е дека на гласачкото ливче ќе има 7 кандидати, кои ги собраа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„На овие избори ќе се увиди како се цепи гласачкото тело на СДС, и дефинитивно целото граѓанско незадоволство ќе се одрази на нивните резултати. Голема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 490 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС. 7 години институциите се парализирани, апатија и ...
сите 420 | | | веќе видена

Сања Лукаревска, носителката во ИЕ3 на СДСМ и Коалицијата за европска Македонија пред новинарите во Кочани изјави дека европската агенда е напорна, бара ...
сите 303 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 116 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата поднесе пријава за несовесно работење против поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Синдикат на Полиција во ...
сите 161 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 76 | | | веќе видена

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум. ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ванковска на чекор до целта, Јакимовски брка 700 потписи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: