Изгореа три пластични контејнери на Партизанска, чадот се забележуваше од Аеродром


Голем црн чад се рашири низ Скопје од запалени пластични контејнери на булеварот Партизански одреди. Пожарникарите се на терен, а огнот е изгаснат. „Гореа три ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Во моментов гори во велешкиот регион поточно во близина на селата Оризари, Клоковец и Сливник. Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во последното деноноќие регистриртани се 28 пожари на отворено во држававта, од кои еден се уште е активен, информираат утрово од Центарот за управување со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Регионалниот ЦУК Скопје известува дека вчера во 14:15 часот, на Единствениот број за итни случаи 112 била добиена пријава за пожар помеѓу селата Зелениково и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Никако да престанат пожарите што се невообичаени за овој период од годината. Зачудувачки е што секојдневно се појавуваат по десетици пожари низ целата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгореа три пластични контејнери на Партизанска, чадот се забележуваше од Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: