Добиле покана: Зошто Хари и Меган не се појавија на Супер Боул?

2 копии

Принцот Хари и Меган се најдоа на удар на критики поради нивната ребрендирана веб-страница Sussex.com, по што испратија јасна порака дека „нема да бидат ...
| | веќе видена | слични

Сè што се случува во кралското семејство го привлекува вниманието на луѓето ширум светот, особено ако главни актери се принцот Хари и Меган Маркл. Двајцата ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари се испроба во скијање за време на посетата на кампот за обука за Invictus Games кои ќе бидат одржани следната година во Вистлер, Канада. Invictus ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меган Маркл и принцот Хари имаат нова веб-страна, на која ги изнеле и своите биографии. Меган со својата се чини дека воопшто не била скромна, а во првите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добиле покана: Зошто Хари и Меган не се појавија на Супер Боул?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: