Лазаров во финалето од Лигата на шампиони

3 копии

Омејер успеа да му одбрани и еден седмерец на Лазаров Македонскиот ракометен ас Кирил Лазаров не успеа да стигне до најпосакуваниот и најголем трофеј, тој во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според политичката партија Левица, уставните измени се правна рамка за бугаризација на Македонија. „Антимакедонската власт на СДС и ДУИ заедно со нивните ...
сите 429 | | | веќе видена

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја.Ова официјално го ...
сите 229 | | | веќе видена

Почитувани, ќе истакнам неколку споредби со цени за градежни зафати при изградба на автопати во Македонија. Заедничко е тоа што зад двата договори како ...
сите 352 | | | веќе видена

Летово во земјава се очекува температурите да го надминат повеќегодишниот просек. Како што информира УХМР, надминувањето на температурите може да достигне и до ...
сите 173 | | | веќе видена

Стратешка цел на Македонија е полноправното членство во ЕУ до 2030 година. Скрининг процесот треба да заврши многу скоро, и ни претстојат политички одлуки со ...
сите 196 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Пехчево, Александар Китански пред почетокот на денешната трибина „Политики за развој на инфраструктурата“ во Делчево истакна дека ...
сите 102 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски им се заблагодари на САД за новиот пакет помош од 300 милиони долари, кој вклучува системи за противвоздушна одбрана ...
сите 215 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор, филозоф и публицист Ферид Мухиќ во изjава за весникот „ Нова Македонија “ вели дека во пораката на сенаторот Крис Марфи, кој ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров во финалето од Лигата на шампиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: