БИСЛИМОВСКИ УВЕРУВА: Ценовен шок на струјата нема да има


Познатиот трговец со струја ЕДС кој има милионски загуби, поради енергетската криза сака да биде снабдувач со струја на домаќинствата и малите потрошувачи. Во ...
| | веќе видена | слични

Во последниве две години трговијата со струја стана многу профитабилен бизнис во Македонија затоа и не е чудно што разни компании сакаат да се пријават на ...
| | веќе видена | слични

Профитна маржа од 11,5 проценти па надолу е главниот услов во јавниот повик за Универзален снабдувач на електрична енергија за домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, Марко Бислимоски, во интервју за „a1oн“ вели дека намалување на струјата ќе има кај сите, тоа е фактичка ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Струјата поскапува со одлука на власта, повисоки сметки и до 400 денари. Корисниците од третиот блок за сметка која до сега ја плаќале 4.000 денари, сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ денеска преку соопштение се пофалија дека струјата за дел од корисниците поевтинува, додека пак, од опозицијата обвинија дека граѓаните ќе се соочат со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 205 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 323 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИСЛИМОВСКИ УВЕРУВА: Ценовен шок на струјата нема да има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: