Саливен: Не е соодветно Израел да ја окупира Газа на долг рок


4 копии

Генералниот секретар на Арапската лига Ахмед Абул Геит денеска ја критикуваше резолуцијата на Советот за безбедност на ОН за зголемување на хуманитарната помош ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Во израелско бомбардирање убиени се 76 лица од семејството Ал-Муграби, соопштија денеска палестинските спасувачи. Портпаролот на Одделот за цивилна одбрана во ...
| | веќе видена | слични

Советот за безбедност на Обединетите нации го усвои текстот на резолуцијата за Појасот Газа, со која се бара итно забрзување на испораката на помош за цивилите ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Одделот за цивилна одбрана во Газа, Махмуд Басал, изјави дека нападот врз зградата во градот Газа е меѓу најсмртоносните во 12-неделната војна ...
| | веќе видена | слични

Во израелскиот воздушен напад врз градот Газа загинаа 76 членови на поширокото палестинско семејство, а меѓу нив беше и долгогодишниот работник на Програмата ...
| | веќе видена | слични

Европската унија ја поздрави резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации (СБОН), која повикува на проширен хуманитарен пристап, но не вклучува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

Нов ден... За некои почеток на нов живот, за други почеток на одмор, интересно патување, вселување во нов дом, часови на училиште или факултет... Но не и за ...
сите 169 | | | веќе видена

решник Бектеши од Европскиот фронт во „Дневен клик“ на ТВ21 го праша Блерим Сједиу од коалицијата Вреди дали се согласуваат со ВМРО-ДПМНЕ за задолжување од ...
сите 122 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саливен: Не е соодветно Израел да ја окупира Газа на долг рок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: